ביטוח בניין וחלל משותף בביטוח ישיר

ביטוח בניין משותף מכסה אתכם מפני נזקים אפשריים אשר עלולים להיגרם לבניין שלכם. בואו להצטרף למאות ועדי הבתים אשר נהנים מראש שקט, כי אם נודה על האמת ניהול ועד בית בבניין משותף הינו דבר לא פשוט בכלל ולעיתים מסובך מאוד, ולכן חשוב מאוד לוודא שיש לכם פוליסת ביטוח שמכסה אותכם מכל צרה שלא תבוא.

סעיפים מרכזיים בפוליסת ביטוח לבניין משותף בביטוח ישיר

  1. כיסוי צד שלישי- אורח שהחליק במדרגות ובשל כך נגרמה לו פציעה, יכול לתבוע את ועד הבית במאות אלפי שקלים. כיסוי צד שלישי מספק הגנה לחברי ועד הבית אשר עלולים להיות חשופים לתביעה בשל מחדלים ותקלות בבניין המשותף.
  2. ביטוח חבות מעבידים- הינו חלק חשוב נוסף בפוליסת הביטוח והוא מתייחס לעובדי הבתים המשותפים כגון: גננים, מנקים, אני שיפוצים ועוד, אשר עלולים במהלך עבודתם בבניין להפצע ולאבד כושר עבודה.
    רוב המקרים הללו מגיעים לזירה המשפטית, והכיסוי בפוליסה מכסה את ההוצאות המשפטיות הנלוות לכך.
  3. ביטוח רעידת אדמה- רעידת אדמה משמעותית היא רק עניין של זמן, לכן הפוליסה מכילה בתוכה כיסוי מפני רעידות אדמה, על מנת להיות ערוכים לכל תרחיש ולהיות מכוסים מראש.
  4. ביטוח נזקי מזג אוויר- סופות, גשמים עזים שיכולים לגרום להצפות ועוד.. מקבלים מענה וכיסוי במסגרת הפוליסה.
  5. שריפות- התלקחות אשר הובילה לשריפה יכולה להרוס כליל את המבנה ואף ולהשחית את כל הרכוש, לכן בפוליסה יש סעיף שגם מתייחס לשריפות.
  6. ונדליזם, פרעות- פגיעה בזדון ברכוש המשותף (השחתה של דלת הכניסה, או הרס של האינטרקום) גם הם מכוסים בביטוח בניין משותף.
  7. אירועים חריגים- פיגוע טרור או פגיעת כלי טיס, מכוסים גם הם בפוליסת הביטוח כסעיף מיוחד של אירועים חריגים.

סיפור קטן לפני הסוף

יואב הינו ועד בית בבניין שבו הוא גר כ-3 שנים. בתחילת תפקידו אירע פגיעה בזדון בגינה של הבניין על ידי נערים. באותה תקופה הבניין לא היה מבוטח ודיירי הבניין נאלצו לספוג את הנזק ולחלוק בינהם את התשלום לתיקון הגינה, מה שעלה לא מעט שקלים. אחרי אותה תקרית צילצל יואב לסוכן הביטוח על מנת לבטח  את הבניין המשותף על מנת להיות מכוסה כנדרש במקרים כאלה ואחרים.

לקבלת ההצעה הטובה והמתאימה ביותר עבורכם אנא מלאו את הפרטים הבאים: