כל מה שרציתם לדעת על ביטוח מבנה בית משותף ולא העזתם לשאול

כל מה שרציתם לדעת על ביטוח מבנה בית משותף ולא העזתם לשאול

אחד מהשכנים העלה שוב ושוב את הרעיון של ביטוח מבנה בית משותף? אם כך, הדבר הראשון והחשוב ביותר שאתם צריכים להבין, זה שאותו שכן פשוט צודק. אתם לא רוצים למצוא את עצמכם בלי ביטוח כזה ועם נזק נוראי שצריך לתקן, שכן בפועל, ביטוח מבנה משותף יכול להקל עליכם הרבה יותר ממה שאתם חושבים. למעשה, ביטוח כזה יוכל לממן תיקון של נזקים שיכולים להגיע לעלות מאוד גבוהה. למשל, אם מדובר על שריפה שפורצת בלובי והורסת חצי בניין, הרי שרק ביטוח מבנה משותף יוכל להוות עזרה כלכלית מספיק גדולה שתעזור לכם לממן את שיפוץ הנזק. זה נכון גם אם הנזק נגרם כתוצאה מפיצוץ של צינור ראשי בצנרת וגם אם הנזק נגרם בגלל כל בעיה אחרת. לכן חשוב לעשות ביטוח מבנה בית משותף, כי לא בטוח שלכל אחד מהשכנים יהיה מאיפה לגייס את חלקו בתיקון הנזק בלי ביטוח כזה

עד כמה ביטוח מבנה בית משותף חייב להיות מקיף?

מה שאנשים לא תמיד יודעים על ביטוח מבנה משותף, זה שיש מגוון רחב של אפשרויות ולכן נשאלת השאלה, עד כמה הביטוח צריך להיות מקיף? האם הוא צריך לכלול את כל המצבים שעלולים להתרחש? או שאולי מדובר על ביטוח שיכול להיות מצומצם יותר? כמובן שאין על כך תשובה אחת נכונה, כי זה תלוי בשאלה איך אתם באופן אישי רואים את הדברים. האם אתם חוששים באמת שמשהו יקרה ולא יהיה לכם איך לממן את תיקון הנזק? או שאולי אתם עושים את הביטוח הזה רק כדי להרגיע את אחד מהשכנים שלוחץ על העניין?

חשוב לדעת שאתם יכולים, במקרה של ביטוח מבנה בית משותף, גם להכניס את התאונות שעלולות להתרחש לאנשים זרים שנכנסים לשטח הבניין. מה קורה אם הגנן עובר תאונה? אם השליח של הפיצה מועד? או אם אחד מהאורחים של אחד מהדיירים שובר את היד בלובי של הבניין המשותף? בכל המצבים האלה ביטוח מבנה בית משותף יכול לעזור ולכן רצוי להחליט מראש האם גם אתם תרצו לעשות את ההרחבה הזאת לביטוח שלכם.

האם תקבלו מענה מחברת הביטוח שלכם ברגע האמת?

רוצים לעשות עוד היום ביטוח מבנה בית משותף, אך לא ברור לכם האם באמת תקבלו מענה? לא יודעים לומר האם חברת הביטוח שאליה חשבתם לפנות נחשבת לחברת ביטוח טובה או לא? עכשיו זה הזמן לעצור ולבדוק מספר נתונים משמעותיים. למשל, האם זו חברת ביטוח וותיקה? אמינה? ואיך נראה שירות הלקוחות שלה? חשוב להבין שאומנם איש לא רוצה להפעיל את הביטוח, אך מצד שני, בעת צרה הרעיון הוא לדעת שיש לנו באמת לאן לפנות.

לכן רצוי מאוד לברר כל פיסת מידע אפשרית אודות חברת הביטוח שלכם ורק כך להחליט איפה אתם מתכוונים לעשות ביטוח מבנה משותף.

כל מה שרציתם לדעת על ביטוח מבנה בית משותף ולא העזתם לשאול